Jaką bramę do ogrodzenia wybrać?

Brama ogrodzeniowa stanowi bardzo ważny element całego ogrodzenia. Umożliwia nam wejście na teren posesji, ale przede wszystkim wjazd samochodem czy też innym pojazdem bez większego problemu. Dlatego w tym artykule opowiemy wam co i jak jeśli chodzi o wybór idealnej bramy dopasowanej do ogrodzenia.

Kiedy wybrać bramę wjazdową?

Brama przede wszystkim służy do zabezpieczenia posesji przy jednoczesnym umożliwieniu wjazdu pojazdu na teren posiadłości. Oczywistym jest, że gdy mamy garaż gdzie parkujemy samochód lub podjazd na którym parkujemy samochody, to idealnym rozwiązaniem będzie wybranie bramy wjazdowej. Nie ważne czy będzie to brama przesuwna czy dwuskrzydłowa, w wersji ręcznej czy też automatycznej, jest to zdecydowanie dobry pomysł aby w taką bramę zainwestować.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru bramy ogrodzeniowej?

Brama jest bardzo ważną częścią całego ogrodzenia. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest, jakiego typu bramę wybierzemy i w jakim stylu będzie ona przygotowana. Wielu producentów oferuje wiele rodzajów bram wjazdowych, jednakże zazwyczaj są one w dwóch rodzajach, przesuwnej oraz dwuskrzydłowej wersji. My zapewniamy oba wymienione rodzaje bram razem z tym, czy będzie to brama obsługiwana ręcznie, czy też automatyczna, sterowana pilotem. Tak jak wyżej wspomniano, możecie wybrać również w jakim stylu będzie wykonana taka brama, czyli np. z paneli palisadowych lub żaluzjowych, a także do jakich słupów będzie przymocowana, np. gabionowe słupy LUCCA AIR. Tylko wyobraźnia ogranicza to jak klient skonfiguruje sobie bramę. Do wyboru mamy także całą paletę kolorów RAL od najbardziej popularnego antracytowego RAL 7016 po wiele innych. Pamiętajcie, że warto dobrać bramę tak, aby pasowała do reszty ogrodzenia. U nas macie do wyboru wiele kombinacji, możecie wybrać ten sam typ ogrodzenia jak i bramy, ale również np. połączyć ogrodzenie gabionowe LUCCA z bramą z przęseł żaluzjowych.

Czy warto dobrać furtkę do bramy ogrodzeniowej?

Do bramy ogrodzeniowej jak najbardziej warto wybrać furtkę, która podobnie jak brama może być zaprojektowana w wielu kombinacjach kolorystycznych i stylistycznych. Cała paleta kolorów RAL oraz możliwość wybrania stylu takiego jak reszta ogrodzenia lub innego, który równie dobrze się komponuje to jedne z wielu zalet bram i furtek. Furtki oczywiście ułatwi nam dostanie się na posesję, ponieważ nie będziemy musieli za każdym razem otwierać bramy i szybko przy użyciu klucza dostać się do środka.