Modne i nowoczesne ogrodzenia domu i ogrodu

Ogrodzenie stanowi bardzo istotny element całokształtu ogrodu. Jest jego tłem i uzupełnieniem, dlatego bardzo ważne jest to, by wybierać je z głową. Na rynku funkcjonuje wielu producentów i dystrybutorów ogrodzeń, jednak nie każda oferta jest dopasowana do potrzeb nowoczesnych odbiorców. W tym wpisie przedstawimy propozycje nowoczesnych ogrodzeń do ogrodu na miarę XXI wieku.

Jakość w parze z modnym designem

Nowoczesne ogrodzenie do ogrodu powinno spełniać dwa podstawowe warunki – musi być solidne i ma zachwycać swym wyglądem. Nikt nie chce wydawać pieniędzy na rzeczy, które po kilku miesiącach będą zniszczone, a tym samym nieestetyczne. Mało kto będzie chciał kupić też ogrodzenie, które wyszło z mody dziesięć lat temu, a jego kolorystyka, czy materiały użyte do jego produkcji zdecydowanie odbiegają od aktualnie obowiązujących trendów. Poniżej wyodrębniono najbardziej interesujące i nowoczesne ogrodzenia do ogrodu, pośród których nawet najbardziej wymagający posiadacze parceli niewątpliwie znajdą coś dla siebie. Najmodniejsze w nadchodzącym sezonie kolory to wszelkie odcienie szarości, a także beż i czerń, szarość połączona z bielą lub czernią oraz kombinacja szarości i ceglastego brązu.

Ogrodzenia palisadowe

Przęsła ogrodzeniowe w postaci paneli palisadowych to elegancka i praktyczna propozycja, która spełni oczekiwania właścicieli ogrodów ceniących sobie prostotę połączoną z nieprzemijającą klasyką. Tego typu przęsła mogą być połączone bezpośrednio ze sobą lub rozdzielone gustownymi słupkami z kamienia. Dla osób podążających za trendami, niezwykle kuszącą opcją będzie wybranie horyzontalnych paneli palisadowych przerywanych ściankami gabionowymi. Panele palisadowe dobrze chronią przed wiatrem, a szczeliny pomiędzy poziomymi profilami przepuszczają wystarczająco dużo promieni słonecznych, by utrzymać rośliny w dobrej kondycji.

Ogrodzenia gabionowe

Prawdziwym i nieprzemijającym hitem ostatnich lat są ogrodzenia z gabionów, czyli przęseł wypełnionych kamieniem. Dzięki zastosowaniu takiego nowoczesnego ogrodzenia do ogrodu można uzyskać naprawdę niebanalne otoczenie posesji. W przęsłach gabionowych można tworzyć niepowtarzalne kompozycje z różnych rodzajów, wielkości oraz kolorów kamieni. Ogrodzenia gabionowe cieszą się ogromną popularnością również dlatego, że stanowią doskonałą ochronę przed wzrokiem wścibskich sąsiadów. Najlepsi producenci na rynku proponują panele gabionowe z tzw. koszykami, które można pozostawić puste, jeśli chce się uzyskać więcej światła, a tym samym zyskać nietuzinkowe ogrodzenie.

Ogrodzenia żaluzjowe

Żaluzje kojarzą się nam przeważnie z osłonami okiennymi. Jednak ich wyjątkowa forma została doceniona także przez designerów projektujących ogrodzenia ogrodowe. Panele żaluzjowe są dość podobne do przęseł palisadowych, jednak wyróżnia je to, że profile poziome zainstalowane są pod skosem, co czyni je bardzo oryginalnymi. Klienci zamawiający takie nowoczesne ogrodzenie do swojego ogrodu mogą wybrać odstęp między profilami, dzięki czemu mają wpływ na przepustowość światła. Możliwe jest zamówienie paneli, które są całkowicie nieprzezierne, a co za tym idzie, które stanowią doskonałą ochronę przed wiatrem i niepożądanymi gapiami.

Nie musimy zaznaczać, że do każdego z tych ogrodzeń istnieje możliwość dokupienia pasującej bramy i furtki, które stanowić będą uzupełnienie pełnego systemu. Każdy z przedstawionych powyżej wariantów pełni nie tylko podstawową funkcję ochronną i wydzielającą działkę, ale przede wszystkim stanowi niezwykle modne i estetyczne tło dla ogrodu. Bardzo istotną informacją dla osób poszukujących idealnego nowoczesnego ogrodzenia do ogrodu jest to, że niektórzy producenci mają w swojej ofercie naprawdę szeroką gamę kolorystyczną do wyboru, dzięki czemu można zamówić przęsła idealnie dopasowane do swojego gustu.