Ogrodzenia dla płazów – czym są?

Ogrodzenia ochronno-naprowadzające dla płazów wykonywane z siatki „żabianki” lub z pełnych płyt HDPE są trwałym, bezpiecznym dla zwierząt i skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich miejsc, gdzie ochrona małych zwierząt jest potrzebna. Szczególnie po obfitych letnich i wiosennych deszczach takie zwierzęta jak żaby, traszki grzebieniaste czy kumaki nizinne obficie migrują i potrzebują dobrego naprowadzenia na bezpieczną trasę. W tym artykule opowiemy wam o różnicach między ogrodzeniami z siatki a ogrodzeniami z pełnych płyt.

Ogrodzenia ochronne z siatki

Ogrodzenie dla płazów z siatki, mają wymiary oczka 5x5mm oraz najwyższą powłokę cynkową, co pozwala osiągnąć 10-letnią gwarancję jakości. Są one tańsze od pełnych płyt HDPE oraz bardzo łatwe w montażu, co pozwala doczepić je do ogrodzenia głównego, ale również może stanowić osobne, wolnostojące ogrodzenie dla płazów.

Główną funkcją płotków z siatki jest zatrzymywanie przemieszczających się osobników oraz zmienianie ich kierunku ruchu. Nasze płotki z siatki montuje się przy pomocy złączek RAPID VR22 do ogrodzenia głównego lub ustawia się je na kotwach, aby otrzymać ogrodzenie wolnostojące.

Ogrodzenia ochronne z pełnych płyt HDPE

Ogrodzenia wykonane z płyt HDPE są podobnie jak te z siatki, bardzo skuteczne jeśli chodzi o ochronę płazów. Ich konstrukcja w pełni zapobiega wszelkim utrudnieniom dla małych zwierząt. Szeroka bieżnia zapobiega dostaniu się na nią roślinności po której płazy mogłyby się wspiąć. Ponadto, wysokość oraz gładka powierzchnia płotka jest tak dostosowana, aby nawet najmniejsze zwierzęta nie mogły się prześlizgnąć. Jest również szczelnie skonstruowana tak, aby żadne zwierzę się nie zaklinowało. Koszt montażu i produkcji jest niski, choć wyższy od ogrodzeń z siatki. Warto również wspomnieć, że płotki te wykonane są z ekologicznego materiału HDPE który gwarantuje stabilność konstrukcji. Płotki te są montowane zgodnie z instrukcją producenta i powinny być wykonane w formie „U” lub „>”